וילונות גלילה

וילונות גלילהוילונות גלילה הם מוצרי הצללה אשר נותנים מענה פונקציונלי להפחתת קרינת השמש וכמות האור הנכנסת לחלל וליצירת פרטיות, תוך שמירה על עיצוב מינימליסטי, אשר אינו משתלט על העיצוב הכולל של החלל ומתאים מאוד לסגנון עיצוב מודרני והייטקי. קיים מגוון גדול של וילונות גלילה אשר נבדלים זה מזה בדוגמת הבד ומרקמו, רמת אטימת הבד (האפלה / הצללה / רשת), עיצוב וצבעוניות הבד.

יכולות ואפשרויות של וילונות גלילה

וילונות גלילה הם למעשה מסך בד אשר נאסף בגלגול על גבי צינור איסוף עליון. באופן כללי הגלילות נחלקות לשלושה סוגים עיקריים:
  • גלילות הצללה – אלו הם וילונות גלילה אשר מסננים חלק מהאור העובר דרכם ובכך מקלים ומפחיתים את קרינת השמש וכמות האור הנכנסת ובנוסף מאפשרים לנו ליצור פרטיות
  • גלילות האפלה – וילונות גלילה אשר אוטמים את האור העובר דרכם. בגלילות אלו קיים ציפוי אטום לאור אשר נמצא בחלקו האחורי של הבד
  • גלילות רשת – גלילות הצללה אשר ניתן להביט דרכם החוצה
לכל סוג של וילונות גלילה קיים מגוון בדים אשר נבדלים אלו מאלו במרקם הבד, בעיצובו ובמבחר הצבעים שלו. רוב בדי הגלילה הם בדי טקסטורה בצבע אחיד אשר משרתים את הרצון בעיצוב מינימליסטי ונבלע בחלל, אך קיימים גם בדים מעוצבים, בעלי דוגמה. פתיחת וילונות הגלילה כלפי מעלה וסגירתם כלפי מטה נעשית בעזרת מנגנון שרשרת אשר נמצא באחד מצידי הגלילה. ניתן לשדרג את מנגנון ההפעלה למנגנון חשמלי אשר נשלט בעזרת שלט / מתג בקיר / בית חכם. את וילונות הגלילה ניתן להתקין לתקרה או לקיר בהתאם לצורך. כאשר ניתן, רצוי להרחיב את הוילון בכ 5-10 ס"מ מעבר לגודל הפתח בכל צד ולהגביהו בכ 10-15 ס"מ מעל הפתח ובכ 5 ס"מ מתחת לפתח. כאשר מתקינים בתוך נישה יש להפחית 1 ס"מ מרוחב הוילון לעומת רוחב הנישה.

תוספות ושדרוגים עבור וילונות גלילה

ניתן להוסיף קסטה עליונה דקורטיבית אשר תסתיר את איסוף וילון הגלילה ותקנה מראה מעוצב ונקי יותר. ניתן לשדרג את מנגנון ההפעלה של וילונות גלילה למנגנון הפעלה חשמלי. מנגנון הפעלה חשמלי נשלט ע"י שלט, מתג בקיר או בית חכם. המנועים המשולבים בוילונות הגלילה הם מנועים מתוצרת סומפי, אשר מהווה את המותג המוביל בעולם בתחום המנועים למוצרים אלו. סומפי מעניקה אחריות של 5 שנים על מנגנוני ההפעלה החשמלית ומספקת מנועים שקטים ואמינים. כאשר מתכננים גלילות חשמליות יש לתכנן גם את ההכנות החשמליות הנדרשות – נקודת חשמל באחד מצידי הוילון העליונים וחיווט מנקודת החשמל למתג, במקרה של הפעלה בעזרת מתג בקיר. כאשר מדובר בגלילות גדולות, רצוי מאוד לשקול הפעלה חשמלית, אשר מקלה מאוד על הפעלת הגלילה.

 

מטפטים

הוד השרון
טל: 072-2507057
דוא"ל: sales@mitpatim.co.il

הרשמו למועדון הלקוחות שלנו!

דואר אלקטרוני: