תריסים ונציאניים / וילונות ונציאניים

תריסים ונציאנייםתריסים ונציאניים, המכונים גם וילונות ונציאניים, הם מוצרי הצללה, אשר נפוצים מאוד במשרדים, במטבחים ובחדרי הבית ומעניקים פתרון פרקטי ויעיל לפרטיות ולהצללה במקומות שבהם אין תריסים.
התריסים הוציאניים עשויים לרוב מאלומיניום או מעץ ונפוצים בעיקר עם שלבים ברוחב של 25 ו 50 מ"מ.

יכולות ואפשרויות של תריסים ונציאניים

תריסים ונציאניים בנויים משלבים הניתנים להרמה כלפי מעלה, לטובת פתיחת התריס באופן מלא ולסבסוב, אשר מאפשר שליטה על הפתחים בין השלבים, לטובת פתיחת התריס באופן חלקי. בצורה הזו ניתן לשלוט בצורה מיטבית על כמות האור הנכנס ורמת הפרטיות הנוצרת.
מנגנוני הפתיחה של התריסים הונציאניים הם מנגנון חוט אשר שולט על הרמת והורדת התריס ומקל סבסוב המאפשר את סבסוב שלבי התריס.
התריסים הונציאניים נחלקים לשתי משפחות חומרים עיקריות, אלומיניום ועץ:
  • תריסים ונציאניים העשויים אלומיניום הם הנפוצים ביותר. הם מגיעים במגוון רחב מאוד של צבעים וניתן להשיגם גם בצבעי פנינה (צבעים מיטאליים). בנוסף, ישנם גם תריסים ונציאניים עשויים אלומיניום בגימור מחורר. בתריסים אלו שלבי האלומיניום מחוררים לשם הדקורציה. רוחב השלבים הנפוץ בתריסים ונציאניים עשויים אלומיניום הוא 25 מ"מ, אך ניתן להשיגם גם עם שלבים ברוחב 16 מ"מ ו 50 מ"מ
  • תריסים ונציאניים העשויים עץ מכניסים מראה טבעי ומסוגנן לחלל והם בעלי נוכחות משמעותית יותר. ניתן לקבל את תריסי העץ הונציאניים עם שלבים בגודל 25 מ"מ או 50 מ"מ
התקנת המוצר פשוטה וקלה ובעלי יכולת טכנית לא יתקשו לבצעה. ניתן להתקין את המוצר לקיר או לתקרה, בהתאם לצורך. כאשר מתקינים את התריס הונציאני בתוך נישה, מידת הרוחב הכללית שלו צריכה להיות קטנה ב 1 ס"מ מרוחב הנישה שאליה הוא מיועד. כאשר מתקינים אותו מחוץ לנישה, ואין מגבלות, רצוי להרחיב את התריס בכ 5-10 ס"מ מכל צד של הפתח שאליו הוא מיועד, להגביהו בכ 10 ס"מ מעל הפתח ולהנמיכו בכ 5 ס"מ מתחת לפתח.

תוספות ושידרוגים עבור תריסים ונציאניים

בתריסים ונציאניים העשויים אלומיניום עם שלבים בגודל 25 מ"מ ניתן להזמין מנגנון מג'יק. מנגנון זה משלב את מנגנון החוט, השולט על הרמת והורדת התריס ואת מקל הסבסוב יחדיו, בצורה כזו שחוט הפתיחה/סגירה מושחל בתוך מקל הסבסוב העשוי פלסטיק.
כאשר התריס הונציאני מותקן בתוך חלון קיפ (חלון אשר נפתח על גבי ציר תחתון) יש להוסיף לתריס כבלי עיגון. כבלים אלו מעגנים את התריס גם בחלקו התחתון ומשאירים אותו צמוד לחלון גם כאשר זה נפתח סביב ציר תחתון.
לאוהבי הפינוקים, ניתן לשדרג את מנגנון ההפעלה למנגנון חשמלי. המנגנון החשמלי נשלט ע"י שלט או ע"י מתג בקיר והוא מנגנון מתוצרת סומפי, אשר מהווה את המותג המוביל בשוק להפעלות חשמליות במוצרים אלו. חברת סומפי נותנת 5 שנות אחריות על מנגנוני ההפעלה החשמליים מתוצרתה. במידה ומתכננים הפעלה חשמלית יש לתכנן את ההכנות החשמליות המתאימות – נקודת חשמל באחד הצדדים העליונים של התריס. במידה ורוצים הפעלה בעזרת מתג בקיר יש להוסיף חיווט מהמתג לנקודת החשמל של התריס.

 

מטפטים

הוד השרון
טל: 072-2507057
דוא"ל: sales@mitpatim.co.il

הרשמו למועדון הלקוחות שלנו!

דואר אלקטרוני: